Preskočiť na obsah

Knižnica

Knižnica Bašovce sa na celé dva mesiace stala centrom hier a súťaží

Na začiatku letných prázdnin sa deti z Bašoviec mohli prihlásiť do súťaže, ktorá niesla názov Slniečko  na motúze. Trvala celé dva mesiace, počas ktorých mohli súťažiaci získavať body za účasť na hrách, za výtvarné práce a za výhry v súťažiach.
Do súťaže sa zapojilo 18 detí, ktoré boli rozdelené do troch kategórií. Prvú kategóriu tvorili dievčatá od 10 rokov, druhú kategóriu tvorili chlapci od 10 rokov a tretiu kategóriu deti do 10 rokov.

Program bol naplánovaný tak, aby sa deti mohli hravou formou zdokonalovať v logike, postrehu a v slovnej zásobe.

Kreslenie a zhotovovanie papierových výrobkov, striedali detektívna hra Pátrač, pri ktorej sa deti na základe indícií pokúšali vyriešiť zložitú záhadu, slovná hra Sultán, hra Kruh a hra Premena, pri ktorých deti využili svoju ostražitosť a mnoho iných veselých a pútavých hier. Posledný súťažný deň sa niesol v duchu klasických rozprávok. Každý zo súťažiacich si vybral jednu rozprávku, ktorej známy dej pretvoril na nový, žartovný príbeh. V tejto súťaži zohral veľkú úlohu aj premietač, ktorý zábavnú atmosféru ešte znásoboval.

V závere prázdnin, po spočíatní bodov, bol každý súťažiaci odmenený peknými cenami. Všetkým srdečne gratulujem a prajem im úspešný štart do nového školského roka.
Veľmi sa teším z toho, že aj toto leto sa Knižnica Bašovce opäť stala populárnou medzi deťmi. Verím, že to tak zostane i naďalej a dúfam, že o rok bude knižnica opäť plná zábavy, smiechu a veselej atmosféry.

Adriana Balogová  

Leto v knižnici

Aj cez tieto letné prázdniny sú v knižnici pre deti pripravené rôzne aktivity. Príchod teplých letných mesiacov sme otvorili Balónovou sobotou, počas ktorej bol pre deti pripravený bohatý program. Veselé balónové hry a súťaže vystriedalo maľovanie sadrových odliatkov v tvaroch rozprávkových postavičiek. Tým však zábava v knižnici nekončí! Každý menší návštevník knižnice si môže, okrem požičania kníh, zahrať ľubovoľnú z množstva zábavných hier: Cluedo – detektívna hra, Monopoly, Hady, Mestečko Palermo, Investor, Partička… A nielen to! Každú sobotu sú pre deti pripravené tvorivé dielne, v ktorých môžu prejaviť svoje umelecké schopnosti v kreslení, vyrábaní papierových ozdôb, maľovaní na sadrové odliatky a modelovaní z plastelíny. Čo dodať? Snáď jedinú vec – tešíme sa na vašu návštevu :).